×
Miód leśny 1250 g
Miód leśny 1250 g
Miód leśny 1250 g

Miód leśny 1250 g

Pszczelarz Kozacki
Obecnie brak na stanie
37,61 zł

Miód leśny kozacki wytwarzany jest przez pszczoły z nektaru roślin i spadzi. Lokalizacja pasiek w Puszczy Solskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Roztocza Środkowego, pozwala na korzystanie pszczołom z pożytków specyficznego ekosystemu leśno-łąkowego. Roślinność leśna dostarcza pszczołom zasoby nektaru i spadzi, a łąkowa nektaru z roślin miododajnych łąk śródleśnych tego subregionu. Miód ten wytwarzany jest w specyficznych warunkach znajdujących się w ulu. Zebrane przez pszczoły nektar i spadź, przerabiane są w ulu i dodatkowo wzbogacane substancjami przez nie wytwarzanymi (np. enzymami). Dzięki pracy pszczół, miód leśny stopniowo dojrzewa w zasklepianych plastrach. Tak więc miód leśny powstaje w sposób naturalny, bez jakiejkolwiek ingerencji pszczelarza w jego proces wytwarzania.

Przed skrystalizowaniem ma barwę zielonkawo-herbacianą do jasnobrązowej, a po skrystalizowaniu od jasno do ciemnobrunatnej. W formie płynnej jest gęstą cieczą, a po krystalizacji przyjmuje postać drobnoziarnistą. Odznacza się słabym, lekko korzennym zapachem, zbliżonym do zapachu wosku pszczelego.

Miód leśny kozacki posiada silne właściwości wzmacniające i regenerujące organizm w stanach wyczerpania fizycznego oraz psychicznego. Polecany jest również w schorzeniach serca i układu krążenia oraz zaburzeń trawiennych.

Masa netto: 1250 g

Waga [g]
1250
Sposób pakowania
Szkło
Kraj pochodzenia
Polska
Rodzaj miodu pszczelego
Spadziowy
5907675802241

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Korzystanie z naszej Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności