×
Miód naturalny pszczeli Obrostka z...
Miód naturalny pszczeli Obrostka z...
Miód naturalny pszczeli Obrostka z...

Miód naturalny pszczeli Obrostka z leśnych łąk 1200 g

Ami Honey
71,49 zł

Co kryje się za poetycką nazwą „Miodu z leśnych łąk”?

To mieszanka miodu nektarowego wielokwiatowego z miodem spadziowym iglastym, które tworzą połączenie na wskroś niezwykłe. Esencja tego, co najlepsze w wielokwiatowych miodach nektarowych i iglastych miodach spadziowych. Ponieważ miód spadziowy charakteryzuje się ogromem walorów prozdrowotnych, wyrazistym zapachem żywicy i igliwia, a do tego jest unikatowy, bo niezwykle trudno go pozyskiwać, mariaż z miodem wielokwiatowym zwiastuje samą dobroć na wszystkich płaszczyznach.

Czym się charakteryzuje?

Odmiana ta przyjmuje ciemną barwę. Miód z leśnych łąk stosunkowo szybko się krystalizuje, krupiec jest zauważalnie jaśniejszy niż patoka. Jak już wcześniej zasygnalizowaliśmy, obecność miodu spadziowego wiąże się z intensywnym aromatem, przywodzącym na myśl… zapach lasu. Leśno-drzewny bukiet dopełnia nuta kwiatów, poświadczająca dodatek miodów wielokwiatowych. W porównaniu z „czystym” miodem spadziowym, "Miód z leśnych łąk" charakteryzuje się słodszym, przyjemniejszym dla podniebienia smakiem. Dzieje się tak za sprawą większej zawartości cukrów. Zawiera aż dziewięć razy więcej biopierwiastków niż miody nektarowe. Wśród nich między innymi: potas, wapń, sód, fosfor, magnez i mangan.

Czego jeszcze posiada więcej?

Białek, aminokwasów i enzymów. Wydawać by się mogło, że miody, przy wszystkich swoich prozdrowotnych właściwościach, nie są produktami szczególnie entuzjastycznie polecanymi przez lekarzy stomatologów. Miód spadziowy stanowi chlubny wyjątek; regularne spożywanie go zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. W połączeniu z nektarowymi miodami pszczelimi miód spadziowy iglasty znakomicie sprawdzi się jako wsparcie pracy serca. Ponadto rozszerza naczynia wieńcowe, obniża ciśnienie i usprawnia krążenie. Stosować go można również zewnętrznie. Miód spadziowo-nektarowy przyśpiesza gojenie ran i oparzeń, wykazując ponadto silne działanie antybakteryjne. Spadziowo-iglasty charakter miodu z leśnych łąk przekłada się na działanie przeciwzapalne i wykrztuśne. To idealny produkt spożywczy, kiedy borykasz się z uporczywymi przeziębieniami, ale i poważniejszymi chorobami, na przykład z zapaleniem płuc. Dlatego warto z niego korzystać jak ze środka profilaktycznego w okresach obniżonej odporności.

Miody naszych marek to wszystko, co najlepsze z natury.

Masa netto: 1200 g

Wysyłka w 24h!

Waga [g]
1200
Sposób pakowania
Szkło
Kraj pochodzenia
Polska
Rodzaj miodu pszczelego
Nektarowospadziowy
5902176720476

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Korzystanie z naszej Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności