Miód naturalny pszczeli Sandomierski z leśnych łąk 1200 g
Pasieka Ami HoneyDarmowa dostawa od 400 zł! (na terenie Polski)
Co kryje się za poetycką nazwą „Miodu z leśnych łąk”?
To mieszanka miodu nektarowego wielokwiatowego z miodem spadziowym iglastym, które tworzą połączenie na wskroś niezwykłe. Esencja tego, co najlepsze w wielokwiatowych miodach nektarowych i iglastych miodach spadziowych. Ponieważ miód spadziowy charakteryzuje się ogromem walorów prozdrowotnych, wyrazistym zapachem żywicy i igliwia, a do tego jest unikatowy, bo niezwykle trudno go pozyskiwać, mariaż z miodem wielokwiatowym zwiastuje samą dobroć na wszystkich płaszczyznach.
Czym się charakteryzuje?
Odmiana ta przyjmuje ciemną barwę. Miód z leśnych łąk stosunkowo szybko się krystalizuje. Jak już wcześniej zasygnalizowaliśmy, obecność miodu spadziowego wiąże się z intensywnym aromatem, przywodzącym na myśl… zapach lasu. Leśno-drzewny bukiet dopełnia nuta kwiatów, poświadczająca dodatek miodów wielokwiatowych. W porównaniu z „czystym” miodem spadziowym, "Miód z leśnych łąk" charakteryzuje się słodszym, przyjemniejszym dla podniebienia smakiem. Dzieje się tak za sprawą większej zawartości cukrów. Nie bez przyczyny spadziowy typ miodu nazywany bywa „królewskim”. Zawiera aż dziewięć razy więcej biopierwiastków niż miody nektarowe. Wśród nich między innymi: potas, wapń, sód, fosfor, magnez i mangan.
Czego jeszcze posiada więcej?
Białek, aminokwasów i enzymów. Wydawać by się mogło, że miody, przy wszystkich swoich prozdrowotnych właściwościach, nie są produktami szczególnie entuzjastycznie polecanymi przez lekarzy stomatologów. Miód spadziowy stanowi chlubny wyjątek; regularne spożywanie go zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. W połączeniu z nektarowymi miodami pszczelimi miód spadziowy iglasty znakomicie sprawdzi się jako wsparcie pracy serca. Ponadto rozszerza naczynia wieńcowe, obniża ciśnienie i usprawnia krążenie. Stosować go można również zewnętrznie. Miód spadziowo-nektarowy przyśpiesza gojenie ran i oparzeń, wykazując ponadto silne działanie antybakteryjne. Spadziowo-iglasty charakter miodu z leśnych łąk przekłada się na działanie przeciwzapalne i wykrztuśne. To idealny produkt spożywczy, kiedy borykasz się z uporczywymi przeziębieniami, ale i poważniejszymi chorobami, na przykład z zapaleniem płuc. Dlatego warto z niego korzystać jak ze środka profilaktycznego w okresach obniżonej odporności.
Sandomierski to marka, która jest gwarancją jakości i niepowtarzalnego smaku.
Masa netto: 1200 g